World Business Forum’dan Haberler İş Dünyası New York Radio City Hall’da Buluştu

30 Türk iş liderinin dünyayla buluşma fırsatını yakaladığı World Business Forum’un ilk günü büyük bir heyecanla başlarken, etkinliğin ikinci gününde nefes kesen konuşmacılar için heyecan devam ediyor.
Etkinliğin 23 Eylül Salı günü ilk konuşmacısı, dünyanın lider medikal şirketi Medtronic’in 10 yıl boyunca CEO’luğunu yapmış Bill George’tu. Liderlik başlığı altında konuşan Bill George, liderlik yönünü geliştirmenin başlangıç noktasının kişisel farkındalık olduğunu belirtti. Ayrıca George’un liderlik yolunda ilerlerken servetin, başarının ve imajın liderlikle karıştırılmaması gerektiğinin altını çizdi.
Dijital teknoloji geliştirme alanında dünya lideri Cisco Systems’in CEO’su Jonh Chambers, bugünlerde iş hayatının gündeminden düşmeyen Yenilik, Vizyon ve Büyüme başlığıyla konuşmasını gerçekleştirdi. John Chambers’ın konuşmasında, büyüme stratejisinin iki temel taşını “Yaratıcılık” ve “Eylem İstekliliği” olarak tanımladı.
Strateji konusunda dünyanın en büyük otoritesi kabul edilen Michael Porter etkinlikte üçüncü konuşmacısı olarak yer aldı. Planlamadan uygulamaya kadar olan aşamalarda, strateji konusunu katılımcılarla paylaşan Michael Porter, yoğun rekabet ortamında stratejinin rolünü etkileyici bir şekilde dile getirdi.
Etkinliğin 4. oturumunda, Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ülkelerinin hızla gelişen ve patlama yapan ekonomilerinden olan şirketlerin, uzun süredir pazarda var olan ve önceleri dokunulmaz olarak nitelenen şirketler ile rekabet eder hale gelmek buldukları yol; Roger Agnelli, Gulzhan Moldazhanova, Narayana Murthy Antoine Van Agtmael modaratörlüğünde değerlendirildi.
Etkinliğin son iki bölümünde ise Terry Leahy, Müşteri Değerlerinin Yönlendirilmesi başlıklı konuşmasını yaparken, kapanış Colin Powell ve Madeleine Albright ile gerçekleşti. Powell ve Albright, katılımcılara global politikadaki huzursuzluğa dair zorluklardan; ticarette gelişen trendlere; ekonomi ve sürdürülebilirlik üzerine gelişen akımlara kadar, katılımcıların nefes almadan izledikleri bir deneyim yaşattılar.

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP