Hikayemiz

Ana sayfa / Hakkımızda / Hikayemiz

baltas_logo_transparent
Baltaş Grubu logomuzdaki ‘yuvarlak’ dünya ve dünyadaki çağdaş bilgiyi, dünya üzerindeki ‘hilal’ Türk Kültürü’nü simgeliyor.
 

 

Bütün olarak bakıldığında; Dünyada var olan çağdaş bilginin Türkiye’ye özgü değerler ile yoğrulması ve harmanlanmasını ifade ediyoruz. 

 

Logomuzda bulunan dünya figürünün yerden yüksek olduğunu altındaki gölgeyle fark edebilirsiniz. Bu gölge ile çağdaş bilginin ulaştırdığımız her kişi tarafından anlaşılır olacağını anlatıyoruz. Bu da Baltaş Grubu’nun sunduğu bilginin yükü ile değil kullanılabilir bilgi olma özelliği ile sizinle buluşacağını ifade ediyor. 

1983
Stres

Stres, verimli ve sağlıklı çalışma konusu iş hayatına taşındı.

1986
Stres

Türkiye'de stres konusunda ilk telif eser olan "Stres ve Başaçıkma Yolları" kitabını Prof. Dr. Zuhal-Acar Baltaş kaleme aldı.

1989
Beden dili

Beden dilinin iletişim öğesi olduğu bilgisi Türkiye'ye tanıtıldı.

1992
Beden dili

Türkiye'de ilk telif eser olan "Bedenin Dili" kitabı yayınlandı

1994
Matris yönetim tarzı

Türkiye’de ilk kez yönetim anlayışında temel değişim sağlayan Matris yönetim tarzını hayata geçiren uygulamalar başlatıldı.

1998
Eğitimlerin ölçümlenmesi

Eğitimlerin ölçümlenmesi konusunda Türkiye'de ilk çalışmalar başlatıldı.

1999
Salı toplantıları

İş hayatında gündem oluşturan Baltaş Grubu Psikoloji ve İş Dünyası Salı Toplantıları düzenlenmeye başlandı.

2000
Baltaş-Eksen

"Uygun işe uygun insan" felsefesinden yola çıkarak, seçme yerleştirme ve yükseltmelerde hizmet veren Baltaş-Eksen Seçme Yerleştirme ve Organizasyon Şirketi kuruldu.

2000
KAYNAK Dergisi

Çağdaş yönetimde insan ve değişim konularını bilim temelinde ele alan KAYNAK Dergisi, çağdaş bilgiyi herkesle paylaşma misyonuyla yayın hayatına başladı.

2001
Hogan Assessment Systems

İnsanı anlamak ve doğru değerlendirmek konusunda Dünya Lideri olan Hogan Assessment Systems ile iş birliği başlatıldı ve değerlendirme araçları Türkiye'ye uyarlandı.

200
“Mercury” ödülü

Baltaş işe alım ve oryantasyon süreçlerinden geçen Aventis Türkiye “Mercury” ödülünü kazandı.

2004
Celemi İş Simülasyonları

Dünyada beş milyon katılımcıya ulaşmış Celemi İş Simülasyonları ile iş birliği başladı ve böylece Türkiye'de öğrenme alanında bir ilke daha imza atıldı.

2008
World Business Forum

Baltaş Grubu ilham veren konuşmacılarıyla dünya liderlerinin buluştuğu World Business Forum’un Türkiye temsilcisi oldu

2009
Kültürel Dönüşüm Aracı (KDA)

Değerlerin kurumsal dönüşüm üzerindeki etkisini ölçen Kültürel Dönüşüm Aracı (KDA), ortaya çıkarılması güç kurum değerlerinin ölçümlenmesini sağladı.

2011
Dijital Ekonomi Zirvesi

Türkiye’de ilk kez yaşama biçimini ve insan alışkanlıklarını değiştiren dijital dünyanın keşfedildiği Dijital Ekonomi Zirvesi gerçekleştirildi

2012
Baltaş Online Test Platformu

Müşteri ihtiyaçlarına göre kişileştirilebilen Online Test Platformu hayata geçti.

2013
Kurumlarda İnovasyon Kültürü

8. İnovasyon ve Girişimcilik Avrupa Konferansı’nda girişimci kişilik ve yetkinlikleri üzerine bir bildiri sunularak kurumlarda inovasyon kültürünü yaşatacak yetkinlikler ölçülmeye başlandı.

2015
Dijital Dönüşüm

Koçluk görüşmeleri dijitale taşındı ve Değerlendirme Merkezi uygulamalarında dijital dönüşüm başlatıldı.

2016
Brandon Hall Mükemmellik Ödülü

Baltaş Grubu ile geliştirilen Yıldızlar Takımı Liderlik Gelişim Programı ile Bilim İlaç, “Liderlik Gelişiminde En İyi İlerleme Programı” kategorisinde Amerika’nın en prestijli ödüllerinden Brandon Hall Mükemmellik Ödülü’nü kazandı.

2017
Nudge Network

Davranış değişikliğinde yenilikçi bir müdahale yöntemi olarak nudge’lardan faydalanan Türkiye’nin ilk nudge grubu Nudge Network kuruldu

2019
Baltaş Dijital Akademi

Dijital alanda yaptığımız tüm çalışmaları tek bir adreste toplayan Baltaş Dijital Akademi hayata geçirildi.

2019
Yeni Nesil Gelişim Yolculukları

Enocta ile iş birliğiyle, katılımcıların görevlerinin olduğu, anlık takip edilebildiği, webinarlar ve sınıf içi eğitimler ile desteklendiği “Yeni Nesil Gelişim Yolculukları” tasarlandı.

2020
Uluslararası Stevie İş Ödülü

Baltaş Grubu ile gerçekleştirilen” Potansiyeli Keşfet Redesign” projesi ile Bosch Türkiye Uluslararası Stevie İş Ödüllerinde “HR Achievements” kategorisinde Bronze ödülünü kazandı.

2020
Uluslararası Stevie İş Ödülü

Baltaş Grubu ile gerçekleştirilen proje ile Tempo Çağrı Merkezi Uluslararası Stevie İş Ödüllerinde “En İyi Karma Öğrenme Kullanımı” ve “En Yenilikçi Liderlik Programı” kategorilerinde Bronze ödülünü kazandı

2020
13600’ı aşkın kişiye ulaştık

İş simülasyonlarına, değerlendirme merkezine, ölçümleme sistemlerinde hayata geçirilen dijital uygulamalarla 36000 kişiye, webinarlara dönüştürülen eğitimler ile 10000’ı aşkın kişiye ulaştık

2021
Pandemi Koşullarına Yönelik Çözümler

Pandeminin sağlık ve ekonomi konusunda ortaya çıkardığı büyük dalgalanmalarda iş hayatındaki değişiklikler ve çalışanların yeni koşullara uyumunu sağlayacak çalışmalara başladık.

2021
Personova Kişilik Envanteri

21. yüzyıl ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanmış yeni normalin beklentilerini karşılayan, Türkiye’deki çalışanların kültürüne özel değerlendirme yapabilen yeni nesil, güncel, geçerli ve güvenilir ölçme aracı olan Baltaş Personova’yı geliştirdik ve kullanımına başladık.

TOP