Kurum İhtiyacına Özel Testler

Kurum İhtiyacına Özel Genel Yetenek Testleri

Özelleştirilmiş Testlerle Adayların Gerçek Potansiyelini Ortaya Çıkarın

Her kurumun benzersiz ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlayarak özelleştirdiğimiz genel yetenek testleri, adayların önceden karşılaşmadıkları ve kurumun istediği konulara ağırlık veren sorular içererek, işe alım sürecinin objektifliğini ve etkinliğini artırmayı amaçlar. Aday seçiminde daha isabetli kararlar verilmesine olanak tanıyarak, kuruma uygun yeteneklerin tespit edilmesini kolaylaştırır.

 

Özelleştirilmiş genel yetenek testleri, işe alım süreçlerinizde sadece uygun adayların filtrelenmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda işe alım görüşmelerinizi daha etkili kılar. Adaylarla daha anlamlı ve odaklanmış diyaloglar kurma fırsatı verir. Sonuç olarak, doğru yeteneklere daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaşabilmenizi sağlar.

 

Yetenek testleri geliştirme sürecini psikoloji ve istatistik alanında uzmanlaşmış Baltaş Grubu danışmanları yürütmektedir.

Bir yetenek testinin ölçmesi gereken beş boyut bulunmaktadır. Bunlar;

 • Anlamlandırma
 • Analitik düşünce
 • Görsel hafıza
 • İlişki kurma
 • Problem çözme

 

Bu boyutların dışında kurumun ihtiyacına yönelik olarak grafik okuma, veri analizi gibi boyutlar eklenebilmektedir.

* Örnek olarak gösterilen test ekranlarındaki görüntüler uygulanan teste göre farklılık gösterebilir.  Kamera’dan fotoğraf ve video çekimi v.b. gibi özellikler kurumun talebine göre belirlenir.

  Adınız Soyadınız*

  E-posta adresiniz*

  Telefon Numaranız (tercihe bağlı)

  Mesajınız*

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Bu hizmetimiz ile ilgili sorunuzu yanıtlamamız için formu doldurabilirsiniz. En kısa sürede yanıt vereceğiz.
  TOP