Baltaş İş ve Psikoloji Salı Sohbetleri’nde konuğumuz Altınay Bekar oldu.

7 Mayıs 2022 Salı Saat 17:15’te İş ve Psikoloji Baltaş Salı Sohbetleri kapsamında Altınay Bekar‘ı ağırladık. “Kadın Şoför Projesi” başlıklı sunumu ile bu değerli projeyi bizlerle paylaştığı için çok teşekkür ederiz.

EKOL Lojistik Sürücü Geliştirme Uzmanı Altınay Bekar’ın öncülüğünde geliştirilmekte olan “Kadın Şoför Projesi” sunumundan oldukça kıymetli bilgileri sizler için derledik:

Ekol Lojistik yıllar içinde kadın çalışan sayısını düzenli olarak artırarak sektörde bu konuda öncü adımlar atmaktan hiç bir zaman çekinmemiş bir firmadır. Bugün beyaz yaka çalışanlarının %35’i kadınlardan oluşmaktadır. Ekol Lojistik bünyesinde bulunan yöneticilerin ise %27’si kadın yöneticilerden oluşmaktadır.

Kadın Şoför İstihdam Projesi hem Türkiye’deki lojistik sektörü hem de Ekol Lojistik için oldukça önemli bir proje. Proje kapsamında oluşturulan bir eğitim planlaması var ve bu eğitim kadın sürücüleri sahaya ve sahanın şartlarına hazırlıyor ama Ekol Lojistiğin eğitim programı sadece Kadın Şoförlerini eğitmekle sınırlı
kalmıyor, proje kapsamında tüm sürücüler yeni kadın meslektaşları ile birlikte çalışmakla ilgili bilinçlendiriliyor.

Günümüzde kadınlar cinsiyet rollerinin çok ötesinde rollere sahip olarak büyük bir başarıyla kendilerini geliştirmeye devam ediyor.

Bu güzel ve şimdilik eşsiz, ama ilerideki zamanlarda devamının geleceğinden hiç şüphemiz olmayan projeyi dinlemekten oldukça keyif aldık. Sayın Altınay Hanım’a bizimle paylaştığı bu
bilgiler için çok teşekkür ederiz.

Ayrıca kadınların artık cinsiyet rollerinin çok daha ötesinde adımlar atmalarına olanak yaratan

Ekol Logistics’e çok teşekkür ederiz. Bu projenin bu gibi nice projelere ilham vermesini dileriz.

Share Article
TOP