Baltaş Grubu’ndan Kurumlarda Fark Yaratan Çözüm

“Anlam Duygusu Yaşayan Çalışanlar”
HR Dergi’nin 26 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirdiği “Çalışan Bağlılığı Zirvesi”nde Baltaş Grubu katılımcılarla “Anlam Duygusu Yaşayan Çalışan” başlıklı paneli gerçekleştirdi. Prof. Dr. Zuhal Baltaş başkanlığında gerçekleştirilen panele Baltaş Grubu Müşteri İlişkileri Sorumluları’ndan, Esra Kurtuluş Yıldırım ve Özgehan Özlem Koçak ile Kuveyt Türk Eğitim Müdürü İsa Turan katıldı.
Panel’in açılışını yapan Prof. Dr. Zuhal Baltaş, bireylerin “Ben kimim?”, “Ne için varım?” soruları ile varlık sebeplerini ve yaşam amaçlarını sorguladıklarını vurguladı. Bu bireysel cevapların değerlerini tanımaya ve yaşam anlamlarına odaklanmaya imkan verdiğini açıklayarak bu sebeple her bireyin farklı şekilde motive olduğunu vurguladı.
Baltaş Grubu’nun, çalışan bağlılığı sağlayan anlam duygusunu kültür, lider, çalışan ve sistemler olarak dört boyutta ele aldığını paylaşan Zuhal Baltaş, konuyla ilgili Baltaş Grubu uygulamalarını anlatması için sözü önce Esra Kurtuluş Yıldırım’a daha sonra Özgehan Özlem Koçak’a verdi. Daha sonra Baltaş Grubu iş ortağı Kuveyt Türk’ün Eğitim Müdürü İsa Turan’ı, Baltaş Grubu ile gerçekleştirdikleri projenin çalışan bağlılığı konusunda yarattığı etkiyi paylaşması için, sahneye davet etti.
Kendi değerleriyle kurum değerleri arasında bir bağ kurabilen çalışanların, adanmış çalışanlar olduğunu ve potansiyellerini en verimli şekilde performansa çevireceğini dile getiren Kurtuluş, bunun için uygun kurum iklimi ölçümünün ve geliştirilmesinin KDA (Kültürel Dönüşüm Aracı) ile gerektiğini belirtti. Özgehan Özlem Koçak ise çalışan bağlılığı oluşturan kurum kültürünün anlam duygusu oluşturan lider ve anlam duygusu yaşayan çalışanlarla nasıl kurulabildiği konusunda örnekler verdi.
Son olarak söz alan Kuveyt Türk Eğitim Müdürü İsa Turan, Hizmet kalitesi ve Müşteri Memnuniyetini bankaya bağlı ve memnun çalışanların üreteceğine inancından yola çıkarak Baltaş Grubu ile yaptıkları çalışmalarla, çalışan bağlılığını Türkiye standardının üstüne taşıdıklarını ve bu konuda öne geçtiklerini paylaştı.

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP