Türkiye Futbol Federasyonunun Düzenlediği En Önemli Pro-Lisans Kurslarından UEFA Pro Lisans Kursu’nun İlk Etabında Acar Baltaş, Katılımcılarla Buluştu

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından Antalya Titanic Deluxe Otel’de düzenlenen Pro Lisans Kursu’nun ilk etabı 4-5 Haziran tarihinde tamamlandı.
Kursun ilk etabında Prof. Dr. Acar Baltaş, katılımcılarla liderlik, takım ruhu, karakter geliştirme ve motivasyon konu başlıklarında katılımcılarla bir arya geldi.
1-14 Haziran tarihleri arasında yapılan kursu ziyaret eden Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kursiyerlerle bir araya gelerek gerçekleştirdiği sohbet toplantısında deneyimlerini aktardı, tavsiyelerde bulundu ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun antrenör eğitimine bakışı ve bu alanda yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
Üç aşamadan oluşan kursun ilk etabını oluşturan eğitime; Abdullah Ercan, Alaettin Tutaş, Arif Erdem, Hakan Tecimer, Hami Mandıralı, Hamit Cihan, Hasan Özer, İsmet Kamak, Nevzat Dinçbudak, Okan Buruk, Orhan Kaynak, Önder Karaveli, Reha Kemal Erginer, Sait Karafırtınalar, Sefer Yılmaz, Selahaddin Dinçel, Sercan Görgülü, Suat Kaya, Şenol Fidan ve Tugay Kerimoğlu kursiyer olarak katıldı.
Müfredatı yenilenen ve içeriği zenginleştirilen kursun programında; TFF Antrenör Eğitmenleri Ömer Kaner, Muammer Birdal ve Tuna Güneysu, Antrenör Kursları Eğitim Sorumlusu Yücel Uyar, A Milli Takım Kaleci Antrenörü ve TFD Kaleci Departmanı Sorumlusu Alper Boğuşlu, TFF Baş Hukuk Müşaviri Avukat Faruk Baştürk, Milli Takımlar Analiz Departmanı Sorumlusu Yrd.Doç. Dr. Metin Çakıroğlu, MHK Eğitim Danışmanı Jaap Uilenberg, TFF Hakem İşleri Müdürü Burçin Keskin’in yanı sıra Milli Takım eski teknik direktörü Mustafa Denizli, tiyatro sanatçısı Can Gürzap (Etkili konuşma, iletişim), gazeteci ve televizyon yorumcusu Şansal Büyüka ile akademisyenler Prof. Dr. Acar Baltaş, Yrd.Doç.Dr. İlker Yücesir, Dr. Anıl Işık ve Dr. Alper Aşçı’nın eğitimleri yer aldı. Kursta UEFA Antrenör Eğitimi Departmanı Başkanı Frank Ludolph ile Peter Rudbaek gözlemci olarak hazır bulundu.

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP