Baltaş Grubu Başkanları Prof.Dr. Zuhal Baltaş ve Prof.Dr. Acar Baltaş, İkinci Ulusal Liderlik Sempozyumu’ndaydı

Hava Harp Okulu Komutanlığı 2. Ulusal Liderlik Sempozyumu, Liderlik Serüveni ve 21. Yüzyılda Liderlik konusunda, Hava Harp Okulu Komutanlığında yürütülen eğitim-öğretim faaliyetlerini desteklemek, Hava Harbiyelilerin liderlik konusunda tecrübelerini ve bilgi birikimlerini artırmak amacıyla 21-22 Mart 2013 tarihlerinde gerçekleştirildi.
Etkinlikte Prof. Dr. Acar Baltaş, “Liderliğin Serüveni” başlığındaki oturumu yönetirken, Prof. Dr. Zuhal Baltaş, “Değerlerle Liderlik, Etik ve Toplumsal Sorumluluğun Önemi” başlıklı oturumu yönetti. Prof. Dr. Zuhal Baltaş, başkanlığını yaptığı oturumun değerlendirmesini şu mesajla gerçekleştirdi:
“Kararlar değerlere bağlı bir seçimdir ve liderlerin aldıkları kararlar toplumun bütününe etki eder. İnsanı en üst değer olarak benimsemek ve toplumun yükselmesinde hiçbir nesli harcamayı göze almamak gittikçe öne çıkmaktadır.
İş etiğinin bir yönetim disiplinine dönüşmesiyle; liderlerin etik kodları çalışan kararlarına doğrudan yol göstermiştir. Varlığın bağlandığı ideallerin ve değerlerin olmaması, anlam duygusunun oluşturulmasının önündeki temel engeldir. Oysa ki değerlerle yöneten lider, etik kodların arkasındaki ilkelerle bütünleşen değerlerin benimsenmesini ve o yönde davranışlar sergilenmesini sağlar.”
Prof. Dr. Acar Baltaş’ın “Liderliğin Serüveni” oturumunda günümüzde liderlikte değişen ve liderin anlam duygusu yaşatarak etki yaratmasında büyük katkısı olan dört konuyu ele aldı.
Prof. Dr. Zuhal Baltaş’ın “Değerlerle Liderlik, Etik ve Toplumsal Sorumluluğun Önemi” başlıklı konuşma özetini okumak için tıklayınız.
Prof. Dr. Acar Baltaş’ın “Liderlikte Yeni Eğilimler” başlıklı konuşma özetini okumak için tıklayınız

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP