Baltaş Grubu’ndan Geleceği Şekillendiren Eğitim Projesi

İstanbul İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Karaköy Rotary Kulübü’nün işbirliği ile Baltaş Grubu tarafından geliştirilen “Geleceği Şekillendiriyoruz” projesinin ilk bölümü tamamlandı.
Baltaş Grubu’nun hazırladığı eğitimlerde hijyenden iletişime pekçok konu ele alındı. “Geleceği Şekillendiriyoruz” eğitim projesine, İstanbul İl Müdürlüğü’ne bağlı 10 çocuk yuvasından toplam 348 bakıcı anne katıldı.
Şeyh Zayed Çocuk Yuvası ve Metin Sabancı Rehabilitasyon Merkezi’nde paralel yürütülen eğitim projesinin açılışında, İstanbul İl Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı Nesim Tanğlay, Karaköy Rotary Başkanı Necdet Evren ve Baltaş Grubu Başkanı Prof. Dr. Acar Baltaş kısa konuşmalarla yer aldı. Baltaş Eğitim Program Yöneticileri Selin Selamet ve Meral Alguadiş’in yürüttüğü eğitim programları, bakıcı anneler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.
Bakıcı annelik hizmetini veren kişilerin değişen şartlara uyumunu sağlamak, gerek verdikleri hizmetin kalitesini gerekse mesleki becerilerini artırmak amacıyla gerçekleştirilen projeyle bakıcı anneler, ihtiyaç duydukları konularda bilgi sahibi olma fırsatı yakaladı.
Verdikleri hizmetin zorluğun yanı sıra geleceği şekillendirmenin sorumluluğunu ve gurunu yaşayan bakıcı anneler, bu eğitim projesiyle sadece eğitim almadıklarını aynı zamanda önemsendiklerini ve bu tür eğitimlerin artırılmasını istediklerini belirttiler.
Bakıcı Annelerin Gözüyle “Geleceği Şekillendiriyoruz” Eğitim Projesi;
“Daha temkinli daha bilinçli ve ilgili yaklaşmak haz verecek.”
“Çocuklara karşı davranış, tutum ve anlayışta eksiklerimi tamamladı.”
“Biz annelerin çocukların hayatlarında olumlu veya olumsuz etkilerini daha iyi görmemizi sağladı.”
“Anne çocuk ilişkisinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı.”

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP