Dünyada ve Türkiye’de İş Etiği ve Etik Yönetimi

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 23 Haziran 2009 tarihinde İstanbul Sabancı Center’da, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ümit BERKMAN ve Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut ARSLAN tarafından hazırlanan “Dünyada ve Türkiye’de İş Etiği ve Etik Yönetimi” başlıklı rapor tanıtımını, üyelere, ilgili kuruluş ve kişilere açık bir toplantı ile gerçekleştirdi.
Açılış konuşmasını TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Şirket İşleri Komisyonu Başkanı Tayfun Beyazıt’ın yaptığı toplantının ilk bölümünde raporun özeti Prof. Dr. A. Ümit Berkman tarafından sunuldu. Bu bölümde ayrıca Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Sema F. Aşcıgil, raporun değerlendirmesini gerçekleştirdi. Katılımcıların, katkılarının da bulunduğu birinci bölümün soru cevap kısmında, raporun kullanım alanlarıyla ilgili konuşuldu.
Toplantının ikinci kısmında Prof. Dr. Acar Baltaş’ın başkanlığı yaptığı Özel Sektörlerde İş Etiği Uygulamaları oturumu gerçekleştirildi. Oturumda Sabancı Holding Çalışma İlişkileri Direktörü Murat Güvercinci, Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş. İletişim Direktörü Alp Yörük ve Borusan Holding Kurumsal Sekreteri Dr. Erkin Erimez, çalıştıkları şirketlerdeki Etik Yönetimini ve uygulamaları katılımcılarla paylaştı.
TÜSİAD’ın yayınladığı Dünyada ve Türkiye’de İş Etiği ve Etik Yönetimi raporunu yüklemek için tıklayınız.

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP