Eğitimciler için Oyuncağa Dönüşmeyen Eğitim Oyunları ile zirvedeydik

HR Dergi’nin İstanbul Marriott Asia’da düzenlediği 16. Eğitimciler Zirvesi’nde Baltaş Grubu “Eğitimciler için Oyuncağa Dönüşmeyen Eğitim Oyunları” çalıştayını Eğitim Program Yöneticisi Selin Selamet ile gerçekleştirdi. Geçen yıllardaki gibi yoğun katılım karşısında kontenjanı artırılan çalıştay, katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.
Çalıştay sırasında, eğitim oyunlarının eğitimleri nasıl daha verimli kıldığı konusunda bilgi paylaşımında bulunan Baltaş Grubu, gerçekleştirdiği uygulamalarla katılımcıları çalıştayın içerisine dahil etti.
Katılımcıların eğitimlerin başlangıcında kaynaşmalarını sağlayan “buzkırıcı” oyunlarla başlayan çalıştay, tanışma oyunları, fark ettirmeden tekrar oyunları, pekiştirme oyunları, özet hatırlatma oyunları, kapanış oyunları uygulamalarıyla devam etti.
Etkili açışlar, heyecan yaratma, güçlü kapanışlar yapmak konusunda ipuçlarının da verildiği “Eğitimciler için Oyuncağa Dönüşmeyen Eğitim Oyunları” çalıştayı, ileride gerçekleşecek etkileyici eğitimler için örnek oluşturdu.

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP