HR Dergi’nin Haziran Sayısı’nda Baltaş Grubu

HR Dergi 4-5 Mayıs 2011 tarihlerinde gerçekleştirdiği Eğitimciler Zirvesi’ne Baltaş Grubu’nun katılımı ile ilgili Haziran sayısında aşağıdaki notları almış:
Baltaş Grubu Kurucularından Prof. Dr. Zuhal Baltaş, Baltaş Grubu İş Geliştirme ve Proje Kordinatörü Dr. Zeynep Başar ve Coproline Kurucu Ortağı Başar Baltaş zirvede “Hatalar masada kalsın: Eğitimde simülasyon” başlıklı sunumu paylaşan isimler oldu.
Simülasyonun risksiz eğlenceli ve bilgiyi özümsemeye uygun bir ortam yarattığını ifade eden konuşmacılar buna karşın salt klasik öğrenme yöntemlerinde sıklıkla karşılaşılan sorunun, eğitimlerin bir şeyler öğrettiğini sandığı, ancak öğrenenin, ne öğrendiğinin bile farkında olmaması olduğunun altını çizdiler. Düşündüğünü düşünen beyin için öğrenmeyi sağlayacak en verimli ortamın kişinin kendi bilgisini kendisinin üretebildiği, süreçleri yaşayarak deneyimlediği simülasyon eğitimleri olduğuna dikkat çeken Prof. Dr.Zuhal Baltaş, simülasyonların çalışanların yanlış kararlarının sonuçlarını görerek bu yanlışları iş hayatlarına taşımalarını engellediğini ve böylece hataların masada kalmasını sağladığını vurguladılar. Söz konusu uygulamaların, heyecan verici, şaşırtıcı ve zorlayıcı duygusal yaşantılarla öğrenileni özümsemeyi ve gerçek hayata taşımayı kolaylaştırdığına değinen Prof. Dr.Zuhal Baltaş, sözlerine şöyle devam etti: “Baltaş Grubu iş ortağı olduğu kurumlara; iş yaşamına bütünsel bakış, kurumsal değişim, proje yönetimi, satış pazarlama, finans, inovasyon vb konularda Celemi’nin Türkiye Temsilcisi olarak farklı simülasyon fırsatları sunar.”

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP