Prof.Dr. Acar Baltaş Değerleri İnsan Kaynakları Zirvesi’ne Taşıdı

Bu yıl 15. Si gerçekleştirilen İnsan Kaynakları Zirve’sinde Prof. Dr. Acar Baltaş, değerlerin önemini ve iş hayatına yansımalarını konu alan “Değerlerle Yaşamak ve Yönetmek” başlıklı konuşmasıyla yer aldı. Zirve katılımcıları tarafından büyük bir ilgiyle izlenen konuşma sonrasında Baltaş, İnsan Kaynakları konusunda yazdığı kitabını imzaladı.
Prof. Dr. Acar Baltaş konuşmasını aşağıdaki şekilde özetledi.
“Değerler, inançlarla davranışlar arasındaki köprüdür ve kararlar için de pusuladır. Dünya kurulduğundan bu yana varlığını güçlenerek sürdüren iki kurum vardır. Bunlardan biri ordu, diğeri de dindir. Bunun nedeni değerlerle yönetilmeleridir. Günümüzde iş hayatı dünyaya yön veren üçüncü kurum olmuştur. Ancak çağdaş iş yaşamının din ve ordu gibi binlerce yıllık geleneği yoktur.
Her insan kendi değer düzeyinde yaşar, her yönetici de kendi değer düzeyinde yönetir. Yapılan araştırmalar, bir kurumun iş sonuçları ile kurum içinde geçerli olan değerler arasında ilişki olduğunu ortaya koymuştur. Aynı araştırmalar kurum çalışanlarının değerleriyle, kurum değerleri arasında da ilişki bulunduğunu göstermiştir.
Sürdürülebilir bir başarıya sahip olan kuruluşlar, yüksek değerlere sahip bir kurum kültürü oluştururlar. Kurum kültürü gibi soyut bir kavram, somutlaştırılabilir ve haritası çıkartılırsa, kurum kültürünü yönetmek ve istenen yönde geliştirmek mümkün olur.
Bu konuşmanın dinleyicilere değerlerin önemi konusunda kuvvetli bir içgörü kazandıracağını düşünüyorum.”

Prof. Dr. Acar Baltaş ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak için www.acarbaltas.com u ziyaret edebilirsiniz.

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP