Psikoloji ve İş Dünyası Baltaş Grubu Salı Toplantıları: Kültürlerarası Farkındalık

Ekspatların yeni yaşamlarına uyum sağlamalarına yardımcı olmaya yönelik çalışmalar, genellikle kendilerinin ve ailelerinin hayatını kolaylaştıracak emlak, okul danışmanlığı gibi hizmetlerden ibarettir. Bu kolaylaştırıcı hizmetler, eksikliği motivasyonu düşüren, ancak varlığı motivasyonu artırmayan “hijyen faktörleri”dir. Oysa ekspatlardan beklenen, yeni bir ülkeye alışmanın çok ötesinde, yeni bir kültürde başarılı olmaktır. Bunu sağlayacak olan da, kolaylaştırıcı danışmanlık hizmetleri ile “çarpan” etkisi yaratan, özelleştirilmiş kültürel farkındalık eğitimleridir.
Yüksek performans ve doyumlu bir iş yaşamı için önemli olan, kültürel okuryazarlığın ötesinde, “kültürel ustalık” sağlamaktır. Bu da standart & ve genellikle ithal & çözümlerle değil, kültüre göre özelleştirilmiş eğitimlerle gerçekleşir.
Baltaş Grubu yılların içinden süzülen deneyimiyle, kültürlerarası farkındalık konusundaki çözümlerini 16 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirdiği Psikoloji ve İş Dünyası Baltaş Grubu Salı Toplantı’ları çerçevesinde Prof. Dr. Acar Baltaş ve Eğitim Program Yöneticisi İdil Sevil tarafından gerçekleştirdi.
Detaylı Bilgi almak için tıklayınız.

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP