Saklı Yüzünüz İş Hayatını Nasıl Etkiliyor?

Baltaş-Eksen Seçme Yerleştirme Zirvesi’nde Baskı Altında Ortaya Çıkan Kişilik Özelliklerinin İş Hayatına Etkisini Katılımcılarla Paylaştı. HR Dergi evsahipliğinde gerçekleştirilen Seçme Yerleştirme Zirvesi 22 Eylül 2011 tarihinde Conrad’ta gerçekleştirildi. Baltaş Grubu Zirve’de destek sponsoru olarak yer aldı. Ayrıca Baltaş-Eksen’den Yasemin Duman “Saklı Yüz” başlıklı baskı altında ortaya çıkan kişilik özelliklerinin iş hayatına yansımaları ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi.
Yasemin Duman, ” Baskı altındaki kişilik özelliklerinin, kişinin performansını ortaya koymak için “engel” oluşturabilecek davranışlar olduğunu bir nevi kişiye “ayak bağı” olabileceğini” ifade etti. Ayrıca konuşma sırasında ” kişinin; fevri, kuşkucu, ürkek, mesafeli, başına buyruk özelliklerinin insanlardan uzaklaşmaya; kibirli, pervasız, renkli, hayalgücü yüksek özelliklerinin insanları karşısına almasına, kusursuzluk meraklısı, itaatkarlık gibi özelliklerinin de insanlara yönelmeye neden olduğu” katılımcılarla paylaşıldı.
Uygun işe uygun insan, sloganıyla yola çıkan Baltaş-Eksen, Amerika’nın önde gelen değerlendirme şirketlerinden Hogan Assesment ile yürüttüğü iş birliğiyle, yeni kuşak ölçüm araçları kullanarak verdiği hizmetlerle, yüzbinlerce kişinin hayatında fark yaratmaya devam ediyor.
Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız…

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP