Sürdürülebilir Yaşam Yolunda “Yeşil Yaka”lı Olmak İçin Biraraya Geldi

Baltaş Grubu Psikoloji ve İş Dünyası Salı Toplantısı bu kez sürdürülebilir yaşam yolunda köprüler kurmak için dostlarını bir araya topladı. 24 Kasım 2015 tarihinde Baltaş Bilgievi’nde gerçekleşen toplantıda katılımcılar, Tema Vakfı ve Baltaş Grubu’nun ortak çalışması “Yeşil Yaka” Programıyla, doğa ile bağlarını nasıl güçlendirecekleri yönünde .
Doğa yeryüzündeki yaşamın temeli ve tüm canlıların ortak evidir. Ancak doğa ile zayıflayan bağlarımız, kurduğumuz sosyo-ekonomik modeller, bu gerçekliği görmekten oldukça uzak olduğumuzu göstermektedir. Sadece son 50 yılda sürdürülebilir olmayan yaşam tercihlerimiz, doğanlın üçte ikisini geri dönülemez bir biçimde tahrip etmiştir.
Günümüzde doğal yaşamın, ekonomik ve kültürel zenginliklerimizin devamlılığı için bir yol ayrımındayız. Daha fazla geç kalmadan; doğayı tanıyan, doğanın bir parçası olduğunun bilincinde olan, günlük hayatındaki tercihlerinin doğaya etkilerinin farkına varan, doğa dostu kimlik sahibi insanlara ihtiyacımız var.
Bu nedenle Tema Vakfı ve Baltaş Grubu işbirliği yaparak, insan ve doğa arasındaki köprüyü yeniden inşa ederek, yapılabilecekler için somut adım atılmasını sağlayacak “Yeşil Yaka” programını geliştirdi ve herkesi sürdürülebilir yaşam yolunda köprüler kurmak için davet ediyor.
Ayrıntılı bilgi için Yeşil Yakalı Olmak bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP