Türkiye’deki Değerlendirme Merkezi Uygulamalarının Standartlaştırılma Çalışmalarına Baltaş Bilgievi Ev Sahipliği Yaptı

Baltaş Bilgievi, Değerlendirme ve Geliştirme Merkezleri Platformu’nda görev alan insan kaynakları profesyonellerini, danışman kurumların temsilcilerini, Colarado State Üniversitesi’nden George C. Thornton III ve Hay Group Yetenek Çözümleri Direktörü Jams Bywater’ı misafir etti.
Mehmet Sürmeli moderatörlüğünde toplanan Değerlendirme ve Geliştirme Merkezleri Platformu üyeleri değerlendirme merkezi Türkiye uygulamalarında etik anlayışın, değerlendirici yetkinlik ve eğitimlerinin standartlaştırılması konusunda çalışmalar gerçekleştirdi.
Baltaş Grubu’nunda içerisinde yer aldığı Değerlendirme ve Geliştirme Merkezi Platformunun başarılı çalışmalarının Türkiye uygulamalarına katma değer sağlayacağını paylaşan George C. Thornton, değerlendirme merkezi standartlarının birçok ülkede denetlenen kalite standartları haline dönüştüğünü paylaştı.
Bu uygulamalarda teknolojinin kullanımıyla zaman ve mekan konusunda esneklik yaratılması standartlaşmayı zorunlu hale getirdiğini ve Türkiye’deki çalışmaları gerçekleştirenlerin ne kadar önemli bir görev üstlendiğinin altını çizdi.

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP