Yetenek yönetiminde yeni ölçek GİN’O, değerlendirme merkezinde Türkiye standartları

Baltaş Grubu Seçme Yerleştirme ve Yetenek Yönetimi Zirvesi’nde insan kaynakları profesyonelleriyle bir araya geldi. HRDergi’nin evsahipliğinde 6-7 Ekim tarihlerinde Marriot Asia’da gerçekleştirilen Zirve’de Baltaş Grubu “Değerlendirme Merkezi Çalışmaları’nda Yeni Dönem” başlığı altında katılımcılarla bilgi alışverişinde buluştu.
Zirve’de daha önce ele alınmamış olan iki konu Baltaş Grubu tarafından ele alındı:
Yetenek yönetiminde inovatif girişimci yetenekler
Türkiye değerlendirme merkezi standartları
Baltaş Grubu oturumunda, yetenek seçimi için kullanılan Girişimci İnovatör Ölçeği (GİN’O) ve Değerlendirme Merkezi’nin standartları üzerinde görüş alışverişi yapıldı. Yetenek seçiminin en önemli unsurlarından birinin inovasyon ve girişimcilik kültürüne katkıda bulunacak bireyleri seçmek olduğu üzerinde duruldu.
Değerlendirme merkezi çalışmalarında yeni döneminde değişen ve değişecek olan teknolojik uygulamalar, değerlendirilen yetkinlikler ve değerlendirme merkezi geçerliliği ile ilgili paylaşımlarda bulundu.
Çalışanlara, hayatlarıyla ve kendileriyle ilgili önemli bilgilerin verildiği Değerlendirme Merkezi’nin Türkiye standartların olmaması sebebiyle 2015 başında oluşturulan, Baltaş Grubu’nun da dahil olduğu, Türkiye Değerlendirme Merkezi Standartları Komitesi’nin çalışmaları aktarıldı.
Baltaş Grubu Girişimci İnovatör Ölçeği ile ilgili bilgi almak için bağlantıyı tıklayınız.
Baltaş Grubu Cevher Değerlendirme Merkezi ile ilgili bilgi almak için bağlantıyı tıklayınız.
Videolar :

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP