65 Kaynak Dergisi; “Satış ve Yönetimi”

Gerek içerik gerekse şekil olarak okunmaya ve saklanmaya değer bir “yayın” hayalini, 2000 yılında “Kaynak Dergisi”yle gerçekleştiren Baltaş Grubu, kurumsal yayını Kaynak Dergisi’nin, “Satış ve Yönetimi” başlıklı 65. sayısını okuyucuya ulaştırmanın sevincini yaşıyor.
İlk günkü heyecanını kaybetmeden, en son gelişmeleri içine alacak şekilde, büyük bir emekle hazırlanan Kaynak Dergisi bu sayısında “Satış ve Yönetimi”nin tüm detaylarını iş hayatının profesyonellerine sunuyor.
Derginin Genel Yayın Yönetmeni Prof. Dr. Zuhal Baltaş, Kaynak Dergisi’nin son sayısını aşağıdaki cümlelerle ifade etti:
Yeni sayımızı, karlılık ve büyüme odaklı kurum stratejilerinin hayata taşınmasında kritik rol oynayan satış yönetimine ayırdık. Uzun zamandır satışta “müşteri ihtiyacını anla” yaklaşımının önüne “ihtiyaç oluştur” anlayışı geçti. Hatta en büyük başarı, müşterinin ürün ve hizmete olan bağlılığını, bağımlılığa dönüştürmek oldu. Ancak böyle olunca müşterinin krallığını yıkmak giderek zorlaştı. Rekabetin sıkılaştığı dünyada artık slogan; “müşteriyi etkilemek ve ikna etmek için acele et, değer kattığın işler için birlikte olacağın sadık müşterileri yarat”.
Bu sayımızda, Nobel İlaç insan kaynakları direktörü Tolga Görgülü, satış ekiplerinin geliştirilmesi ve sahada desteklenmesi amacıyla yürüttükleri kurumsal uygulamaları ele alıyor. Daikin Türkiye satış sonrası hizmetler direktörü Neslihan Yeşilyurt, günümüzde bilinç düzeyi yükselen tüketicilerin alım kararlarını etkileyen satış sonrası hizmet kalitesinin nasıl sağlandığı ile ilgili Daikin uygulamalarına yer veriyor. Paraşüt iş geliştirme direktörü Doğan Balamir Nazlıca, dijital teknolojilerle gelişen iletişim yöntem ve araçlarının satış kariyerine etkisini sorguluyor. Hogan Assessment Systems CEO’su Tomas Chamorro-Premuzic, ortalama ekipleri yüksek performanslı ekiplere dönüştürecek anahtar bileşenleri aktarıyor. Accenture danışmanlarından Durucan Baltaş, satış sürecini geliştirmede dijital mecralarda konumlanmanın ve müşteri eğilimlerini tanımanın önemine dikkat çekiyor. Danone Nutricia satış eğitimleri ve operasyonları yöneticisi Esat İhsan Kocager, satışta yüksek performans bekleyen yöneticilerin, klasik satış yönetiminden satış koçluğuna geçmesi gerektiğini ileri sürüyor ve satış koçluğu süreçleriyle ilgili bilgi aktarıyor. Marmara Şirketler Grubu genel müdürü Alp Öğücü, profesyonel hayatındaki satış deneyimlerine dayanan değerli kazanımlarını paylaşıyor.
Yetenek yönetiminin finansal çıktılarını doğrudan gözlemlemek için satış ekiplerinin performansı önemli bir ölçüt. Yeni yaklaşım ve uygulamaların satış sürecinize değer katmasını diliyoruz.
65. Kaynak Dergisi’ni okumak için lütfen tıklayınız…

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP