Celemi’nin Dünya Ortakları Türkiye’de Buluştu

İş simülasyonları konusunda dünyada benzersiz ve rakipsiz ürünler geliştiren Celemi Solution Providers, tüm dünyadaki ortaklarıyla 28-31 Mayıs 2008 tarihleri arasında İstanbul’da “Celemi Partners Meeting” de buluştu.
Celemi’nin Türk ortağı Baltaş Grubu’nun ev sahipliğindeki etkinliğe Norveç, Kuveyt, Litvanya, Rusya, İngiltere, Fransa, İsrail, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Mısır gibi 22 farklı ülkeden katılım gerçekleşti. Ülkelerinde birçok büyük ve orta ölçekli kuruma danışmanlık yaparak başarı sağlayan insan kaynakları ve eğitim şirketlerinin yer aldığı toplantıya 32 farklı şirketten 50 insan kaynakları profesyoneli katıldı. Celemi Solution Provider’ın kurucusu ve Amerika’da bestseller olan “The Power of Learning” in yazarı Klas Mellander, toplantıda katılımcıların sorularını cevaplarken, iş simülasyonlarının oluşma aşaması ile ilgili bilgi aktardı.
Toplantıya mevcut ürünlerinin geliştirilmiş versiyonlarını tanıtarak başlayan Celemi Solution Providers, toplantının ikinci gününü ortaklarının başarı hikayelerini ve dünyada ki eğitim sektörü hakkında görüşleri paylaşmaya ayırdı. Celemi yetkilileri toplantının son iki gününde ise “Değişen Dünyada Ayakta Kalmak” sloganıyla yeni geliştirilen iş simülasyonu ” CELEMI Enterprise ” ı tanıttı. Toplantının önemli gündem maddelerinden biri ise dünyada uygulanan Celemi İş Simülasyonları’nın değerlendirme sonuçlarının açıklanmasıydı. Bu sonuçlara göre değerlendirmede yer alan tüm katılımcıların;
• %83’ü, simülasyonlarla 2 gün sürede öğrendiklerinin, geleneksel yöntemlerle bir hafta veya daha uzun bir zamanda öğrenilebileceklerini, • %87’si Celemi simülasyonlarında, gerek uygulamayı gerekse eğitim malzemelerini “iyi tasarlanmış” olduğunu, • %99’u, yaşayarak öğrenme yöntemi simülasyonlarını önerdiklerini belirtmiştir.
1978 yılında ilk iş simülasyonunu tasarlayarak uygulamaya başlayan Celemi Solution Providers, günümüzde 4 kıtada 45 farklı ülkede temsil edilmeye başlanmış ve geliştirdiği özel uygulamalarla, Siemens’te 40.000, Volkswagen’de 32.000, DaimlerChrysler’de 18.000 ve BASF’ta 12.000 katılımcıya ulaşmıştır.
Ürünlerini dünyanın belli başlı lider organizasyonlarına olduğu gibi yerel orta boy şirketler ve kamu sektöründen firmalara da başarıyla uygulayan Celemi ortakları, Türkiye’de etkin bir toplantı geçekleştirmiş olmaktan duydukları memnuniyetin yanı sıra, İstanbul’a hayranlıklarını da dile getirerek ülkelerine döndüler.

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP