Akılsız Duyguların Cezasını Kararlar Çeker

akilsiz_duygularin_cezasini-kara-acar-baltas

AKILSIZ DUYGULARIN CEZASINI KARARLAR ÇEKER

Acar Baltas Ph.D.

 
Akıllı İnsanlar NEDEN Yanlış Kararlar Verir? İnsanların iyi ve kötü kararlarını ince bir çizgi ayırır. Bu kitap hayat açısından büyük önem taşıyan bu ince çizgiye odaklanıyor. Bilinçli ve özgür irademizin sonucu olduğuna inandığımız seçimlerimiz büyük çoğunlukla farkına varmadığımız dış faktörler tarafından yönlendirilir. Hayatta verdiğimiz kararların, sinir bilimine dayanan temellerini araştıran bu kitap, kararlarımıza etki eden akıldışı ancak tutarlı davranışlarımızın farkına varmak ve “düşünmeden düşünmek” yerine “yanılmadan karar vermek” için değerli bir kılavuz niteliğindedir.
 
Kitap için ne dediler 
 
Acar Baltaş, yapıtında karar olgusunu çok yönlü olarak ele alıyor. Değişik bilim dallarında konuyla ilgili en son gelişmeleri kendi deneyim ve gözlemleriyle harmanlayıp çok akıcı bir dille okuyucuya sunuyor. Bir yöneticinin zevkle okuduktan sonra başvuru kitaplarının yanına koyacağı bir eser.  
Dr. CEM KOZLU, Yönetici, yazar ve Coca Cola şirketi danışmanı  
 
Acar Baltaş, hatasız karar vermeye çalışmanın, nasıl bir hata olduğunu çok iyi anlatmış. Kitabı okuyun, kendinizle barışın. Hatasız duygu, duygusuz karar olmaz.
EGE CANSEN İktisatçı, Sözcü gazetesi ekonomi yazarı  
 
Biz insanların birer serbest iradesi var mı, yok mu? Bizler kaderi çok önceden belirlenmiş varlıklar mıyız? Bu büyük sorulara Acar Baltaş güncel, hayata değen ve çok önemli bir yerinden yanıt veriyor. Beynimiz ve “biz” iki ayrı varlık mıyız? Bir solukta okunacak kadar iyi yazılmış, yüzyılların tartışmasını önümüze koyan derin bir kitap.
İSMET BERKAN, Hürriyet gazetesi köşe yazarı  
 
Acar Baltaş bu kitabında kararlarımıza ilişkin temel sorulara beyin ve davranış bilimlerinin ışığında bulduğu yanıtları her zamanki açık ve etkili anlatımıyla paylaşıyor.
Prof. Dr. YANKI YAZGAN, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Yale Child Study Center öğretim görevlisi 
Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP